Beta glukan v ovsu a ovesných vločkách

Milovníci zdravé výživy pozor!

Dnes bych vám rád přiblížil více informací o Beta glukanu v ovsu a ovesných vločkách, které jsme v našem portfoliu aktuálně rozšířili o nové druhy.

 Oves a vločky small

Beta glukan je polysacharid, který se řadí mezi rozpustnou vlákninu se silným antioxidačním účinkem pro lidské tělo. Chrání tělo před volnými radikály a tím významně přispívá k posilování imunitního systému.

Přirozeně se beta glukan vyskytuje v obalových vrstvách i endospermu obilovin, zejména ovsa, ale i žita, pšenice, či rýže. Dalším známým zdrojem beta glukanu jsou mořské řasy, houby (reishi, shiitake) a některé kvasinky.

Zdravko Pohanka_pohled_dolu

Pojďme se zaměřit na jeho zdroj převážně z ovsa a ovesných vloček.

Nabídnu vám hned několik variant, jak můžete tuto velmi prospěšnou obilovinu a produkty z ní zařadit do svého jídelníčku a tím významně přispět k dobrému zdraví.

Podívejme se společně na moje stránky, kde naleznete hned několik variant ovesných vloček a můžete si vybrat podle libosti přímo zde.

Ovesná vláknina společně s beta glukanem je zásadní pro četné zdravotní benefity, které s sebou konzumace ovsa a ovesných vloček přináší.

V čem tkví zdravotní výhody beta glukanu?     Zdravko Pohanka_blog

  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Vysoká hladina cholesterolu je rizikovým faktorem pro rozvoj kardiovaskulárních onemocnění.
  • Beta glukan reguluje hladinu krevního cukru, zpomaluje uvolňování energie a tím přispívá k delšímu pocitu zasycení.
  • Přispívá k dobrému trávení a pravidelnému vyprazdňování.

Přiložená tabulka ukazuje význam ovsa/ovesných vloček pro pravidelné zařazení do vašeho jídelníčku.

 

Doufám, že vás dnešní článek zaujal a dozvěděli jste se třeba i něco nového a zajímavého.

Brzy se ozvu s dalším článkem!

Váš Zdravko Pohanka

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení