Časté dotazy

faq

Na této stránce rádi odpovídáme na nejčastější dotazy. Další dotazy uvítáme na eshop@potravinyarax.cz nebo je vkládejte do Diskuze k jednotlivým produktům. Vynasnažíme se co nejdříve odpovídat. Děkujeme!

Jaké možnosti slevy nabízíte svým zákazníkům?

Každého zákazníka si velmi vážíme a rádi ho za nákup také oceníme. Proto nabízíme zajímavé objemové slevy:

2 - 5% na celou objednávku dle výše hodnoty košíku

  • nad 500Kč -> 2%
  • nad 1.000Kč -> 3%
  • nad 1.500Kč -> 4%
  • nad 2.000Kč -> 5%

Dále si pro vás pravidelně chystáme nejrůznější akční nabídky na vybrané produkty a také soutěže na sociálních sítích smajlík

logo IG  https://www.instagram.com/potravinyarax.cz/

 FB   https://www.facebook.com/potraviny.ARAX

 

 

Kde zjistím zemi původu konkrétního výrobku?

Ze zákona tento údaj uvádíme na každém obalu. Případně se doptejte v Diskuzi u daného výrobku.

Které potraviny byste z vašeho sortimentu doporučili při bezlepkové dietě?

Bezlepkové mouky, zeleninové omáčky - Adžika, Lilková ikra, Grilovaná zelenina. 

Dodáváte také potraviny v BIO kvalitě?

Ze sortimentu BIO produktů zatím nabízíme BIO Březovky (více příchutí) a amarantovou mouku.

Odkud pochází a co znamená slovo ARAX?

Při volbě názvu obchodní značky jsme se nechali inspirovat přírodou samotnou. Slovo Arax, nebo také Aras, Araz i Araxi je názvem pro významnou biblickou řeku ležící na Kavkazu a tvořící hranice mezi Arménií, Tureckem, Íránem a Ázerbájdžánem. Celková délka je 1 072 kilometrů.

Jak poznám, které produkty jsou bezlepkové a které DIA?

Bezlepkové potraviny bývají zpravidla označeny logem bezlepkovosti (přeškrtnutý klas). Neznamená však, že každá bezlepková potravina (většina našeho sortimentu) musí nezbytně být takto označena. Zpravidla se tak značí potraviny v programu zdravé a racionální výživy.

Jakým způsobem mátě zajištěnu kvalitu a bezpečnost potravin?

Všechny výrobní procesy máme od roku 2017 řízeny a dokumentovány dle přísného mezinárodního standardu IFS Food.

Mám-li doma suché potraviny s končícím datem min. trvanlivosti znamená to, že po uplynutí nebudou již poživatelné?

Odpověď není jednoznačná, velmi záleží na druhu potraviny, jak byla skladována a způsobu jejího zpracování. Pakliže jsou suché trvanlivé potraviny (obiloviny, rýže a luštěniny) skladovány v suchu, temnu a při pokojové teplotě, dá se obecně konstatovat, že jejich konzumace i po uplynutí min. doby trvanlivosti je zdravotně nezávadná a lze ji doporučit. Při zvažování však vždy dbejte zdravého rozumu a senzorického (smyslového) zhodnocení povahy suroviny.

Jaký význam mají zvířátka zobrazená na některých obalech vašich výrobků?

Účelem je podněcovat zvídavost a hravost v nás všech, od těch nejmenších, kteří s námi jezdí nakupovat, pomáhají v kuchyni a vařit, až po nás dospělé, kteří mnohdy podvědomě hledáme i malé neznámé (či nepochopitelné) prvky kolem sebe, které naši pozornost k rutinním záležitostem života jakoby vytrhnou a naruší. Naše mysl tak dostává svou "potravu" v podobě vynaložené snahy a zapojení fantazie, proč zrovna tato zvířátka.

Jak je to s vůní rýže basmati či jasmínové?

Originální Basmati má svoje vlastní nezaměnitelné aroma, které bývá u syrové rýže oproti běžné dlouhozrnné typicky až 12-krát výraznější a zmírní až po uvaření. Vůně bývá tím silnější, čím je rýže vyzrálejší (běžně až 2 roky před uvedením na trh). Nemnohý spotřebitel, odchovaný téměř sterilní rýží bez zápachu - vydávanou za Basmati, může pak subjektivně chybně považovat výběrovou, vyzrálou a proto voňavou ARAX Basmati rýži za „smradlavou či zatuchlou“ a proto nekvalitní. S mírnou nadsázkou se tak dá Basmati rýže přirovnat ke zrajícím sýrům a jejich silnému aroma. Je proto nasnadě pochybovat nad kvalitou Basmati rýže bez typicky výrazného aroma.

Vysoký poměr ceny a kvality lze snadno najít i v nabídce střední cenové kategorie. Právě nyní lze v prodejnách Kaufland zakoupit za akční cenu prémiovou ARAX Basmati a ochutnat tak rýži, která v cenové kategorii nemá srovnání. Výrobce značky ARAX, společnost FOODISH s.r.o., se dlouhodobě snaží cenově zpřístupnit kvalitní přílohoviny a posílit v lidech touhu se zdravě a chutně stravovat.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení