Akce na bylinné čaje

Časté dotazy

faq

Na této stránce rádi odpovídáme na nejčastější dotazy. Další dotazy uvítáme na eshop@potravinyarax.cz nebo je vkládejte do Diskuze k jednotlivým produktům. Vynasnažíme se co nejdříve odpovídat. Děkujeme!

Jaké možnosti slevy nabízíte svým zákazníkům?

Každého zákazníka si velmi vážíme a rádi ho za nákup také oceníme. Proto nabízíme zajímavé objemové slevy:

2 - 5% na celou objednávku dle výše hodnoty košíku

  • nad 500Kč -> 2%
  • nad 1.000Kč -> 3%
  • nad 1.500Kč -> 4%
  • nad 2.000Kč -> 5%

Dále si pro vás pravidelně chystáme nejrůznější akční nabídky na vybrané produkty a také soutěže na sociálních sítích smajlík

logo IG  https://www.instagram.com/potravinyarax.cz/

 FB   https://www.facebook.com/potraviny.ARAX

 

 

Kde zjistím zemi původu konkrétního výrobku?

Ze zákona tento údaj uvádíme na každém obalu. Případně se doptejte v Diskuzi u daného výrobku.

Které potraviny byste z vašeho sortimentu doporučili při bezlepkové dietě?

Bezlepkové mouky, zeleninové omáčky - Adžika, Lilková ikra, Grilovaná zelenina. 

Dodáváte také potraviny v BIO kvalitě?

Ze sortimentu BIO produktů  nabízíme BIO Březovky (více příchutí), bio špaldovou mouku, bio čaje, a bio ovesné vločky.

Odkud pochází a co znamená slovo ARAX?

Při volbě názvu obchodní značky jsme se nechali inspirovat přírodou samotnou. Slovo Arax, nebo také Aras, Araz i Araxi je názvem pro významnou biblickou řeku ležící na Kavkazu a tvořící hranice mezi Arménií, Tureckem, Íránem a Ázerbájdžánem. Celková délka je 1 072 kilometrů.

Jak poznám, které produkty jsou bezlepkové a které DIA?

Bezlepkové potraviny bývají zpravidla označeny logem bezlepkovosti (přeškrtnutý klas). Neznamená však, že každá bezlepková potravina (většina našeho sortimentu) musí nezbytně být takto označena. Zpravidla se tak značí potraviny v programu zdravé a racionální výživy.

Jakým způsobem mátě zajištěnu kvalitu a bezpečnost potravin?

Všechny výrobní procesy máme od roku 2017 řízeny a dokumentovány dle přísného mezinárodního standardu IFS Food.

Mám-li doma suché potraviny s končícím datem min. trvanlivosti znamená to, že po uplynutí nebudou již poživatelné?

Odpověď není jednoznačná, velmi záleží na druhu potraviny, jak byla skladována a způsobu jejího zpracování. Pakliže jsou suché trvanlivé potraviny (obiloviny, rýže a luštěniny) skladovány v suchu, temnu a při pokojové teplotě, dá se obecně konstatovat, že jejich konzumace i po uplynutí min. doby trvanlivosti je zdravotně nezávadná a lze ji doporučit. Při zvažování však vždy dbejte zdravého rozumu a senzorického (smyslového) zhodnocení povahy suroviny.

Jaký význam mají zvířátka zobrazená na některých obalech vašich výrobků?

Účelem je podněcovat zvídavost a hravost v nás všech, od těch nejmenších, kteří s námi jezdí nakupovat, pomáhají v kuchyni a vařit, až po nás dospělé, kteří mnohdy podvědomě hledáme i malé neznámé (či nepochopitelné) prvky kolem sebe, které naši pozornost k rutinním záležitostem života jakoby vytrhnou a naruší. Naše mysl tak dostává svou "potravu" v podobě vynaložené snahy a zapojení fantazie, proč zrovna tato zvířátka.

Jak je to s vůní rýže basmati či jasmínové?

Originální Basmati má svoje vlastní nezaměnitelné aroma, které bývá u syrové rýže oproti běžné dlouhozrnné typicky až 12-krát výraznější a zmírní až po uvaření. Vůně bývá tím silnější, čím je rýže vyzrálejší (běžně až 2 roky před uvedením na trh). Nemnohý spotřebitel, odchovaný téměř sterilní rýží bez zápachu - vydávanou za Basmati, může pak subjektivně chybně považovat výběrovou, vyzrálou a proto voňavou ARAX Basmati rýži za „smradlavou či zatuchlou“ a proto nekvalitní. S mírnou nadsázkou se tak dá Basmati rýže přirovnat ke zrajícím sýrům a jejich silnému aroma. Je proto nasnadě pochybovat nad kvalitou Basmati rýže bez typicky výrazného aroma.

Vysoký poměr ceny a kvality lze snadno najít i v nabídce střední cenové kategorie. Právě nyní lze v prodejnách Kaufland zakoupit za akční cenu prémiovou ARAX Basmati a ochutnat tak rýži, která v cenové kategorii nemá srovnání. Výrobce značky ARAX, společnost FOODISH s.r.o., se dlouhodobě snaží cenově zpřístupnit kvalitní přílohoviny a posílit v lidech touhu se zdravě a chutně stravovat.