Naše aktivity

Novinka: Lavaš, tradiční arménský chléb

Tradiční arménský Lavash nesmí chybět u žádného grilování

Velkou novinkou od Araxu pro rok 2020 je speciální pšeničný chléb Lavaš (Lavash)

O co se jedná?

  • tradiční kavkazský nekynutý, tenký a měkký plackovitý chléb
  • s více jak dvoutisíciletou historií jde o typický pokrm kavkazské kuchyně
  • vyhledávaný je také v v Západní Asii, v Turecku a okolo Kaspického moře
  • lavaš je zapsaný na seznamu UNESCO Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva

Čemu se podobá?

Lavaš je podobný indickému chlebu čapátí, avšak lavaš je však větší a tenčí. Také je lavaš podobný tortille, ale i oproti té je tenčí, měkčí a má odlišné tvary.

Jak se vyrábí?

V Arménii již mnoho století po podzimní sklizni obilí pečou lavaš na stěnách do země zapuštěné a rozpálené hliněné pece, která se nazývá tandúr (arménsky tonir, podobné indické peci tandoori). Placky upečené ve velkém množství se pak udržují v suchu a před konzumací se vlhčí vodou, čímž změknou.

Video o výrobě Lavaše na YouTube zde : //www.youtube.com/embed/hfNQeoNMlgM

Z čeho se skládá?

Náš Lavaš vyrábíme z pšeničné mouky, vody, maličkato droždí a soli. Aby bez zbytečného množství konzervantů vydržel co nejdéle, balíme jej do ochranné atmosféry bez kyslíku. V takové balení vydrží čerstvý minimálně 21 dní.

Jak lavaš použít?

Běžně se lavaš rukama trhá na kousky a namáčí do omáček či zmačkaný přikusuje samostatně.

Díky své pružnosti umožňuje zabalit maso, máslo, brambory, vejce, strouhaný sýr s čerstvou zeleninou, nebo i sladké potraviny.

 

Lavaš v naší nabídce najdete zde Arax | Pečivo | Lavaš

Ořechy a sušené ovoce

Milovaní zákazníci,

zařadili jsme pro vás novinku do sortimentu - OŘECHY A SUŠENÉ OVOCE pod značkou ARAX.

A do 31.3.2020 na vše zaváděcí sleva 5%. Výběrová kvalita, jednoduché a praktické balení, rodinná velikost (500g) a za příjemné ceny.

Věříme, že si tyto novinky oblíbíte. Napište nám, jak jste spokojeni a můžete vyhrát dárkový balíček s těmito výrobky.

A5 ořechy a suché plody nabídka potravinyarax-01

____________________

za tým PotravinyArax.cz

Zdravko Pohanka

specialista on-line prodeje

4. společný veletrh Bala a Brněnka

17.10.2019 se konal čtvrtý společný nákupní den maloobchodních sítí BALA a Brněnka na brněnském výstavišti.

Již pravidelnou účastí se nám podařilo oslovit vysoký počet maloobchodních prodejců a prezentovat tak naši značku ARAX. Velký zájem zaznamenaly naše novinky v sortimentu, ale i sortiment prodejcům již mnoho let dobře známý. Pozitivní zpětná vazba a ohlasy od odběratelů jsou pro nás hnacím motorem a velmi si jich vážíme.

Těšíme se na další ročník, pořádaný na jaře ve Žďáru nad Sázavou.

Tým ARAX

Den zdraví se STOBem

23. ročník akce Den zdraví se STOBem konaný v sobotu 19. 10. 2019 se uskutečnil v ZŠ Rakovského, v Modřanech. 

Tento den byl určen všem těm, kteří chtějí žít zdravě a bez nadbytečných kilogramů. A u toho Zdravé potraviny ARAX nemohly chybět!

Prostředí základní školy navodilo příjemnou osobní atmosféru celé akce. Byla zde pestrá nabídka pohybových aktivit, odborná poradenství a měření, praktické workshopy, ochutnávky a diskuse s odborníky. Náš stánek s ochutnávkami, plný zdravých potravin včetně Březových šťáv, SNACKŮ, Arménských specialit a dalších výrobků ARAX, zaznamenal obrovský zájem ze strany návštěvníků, kteří se zajímají o zdravý životní styl. 

Naším cílem byla kromě prezentace značky ARAX a představení novinek, také osvěta ohledně správné volby a pestrosti potravin do jídelníčku každé rodiny. Zejména luštěniny, tak často opomíjené, nýbrž velmi důležité pro většinu životně důležitých funkcí.

Již nyní se velmi těšíme na další ročník této akce, na kterém nemůžeme chybět a pevně věříme, že se setkáme i s Vámi, naši milí zákazníci!

Tým ARAX

Obhájení standardu IFS

I tento rok se nám podařilo obhájit Certifikát IFS FOOD, dokonce na ještě vyšší úrovni 96%.

Cílem standardu IFS je vytvořit jednotný systém hodnocení pro všechny společnosti, které dodávají potravinářské výrobky pod značkou obchodních řetězců. Snahou auditů IFS je dosáhnout jednotné formulace, jednotných ověřovacích postupů, vysoké transparentnosti a vzájemného uznávání auditů napříč celým potravinářským řetězcem. 

Mezinárodní standard IFS se zaměřuje na bezpečnost, kvalitu a zákonné požadavky při výrobě potravin. Vznikl jako požadavek obchodních řetězců na větší transparentnost a jednotnost při posuzování dodavatelů z hlediska potravinářské bezpečnosti dodávaných výrobků. Tyto řetězce nyní vyvíjí tlak na své dodavatele potravinářských výrobků, aby prokázali svoji spolehlivost pomocí IFS certifikace. Výsledkem procesu certifikace je registrace výrobce / dodavatele na IFS portálu, kam mají přístup zainteresované obchodní řetězce, které si tak mohou vybírat či hodnotit své dodavatele.

Celosvětový standard IFS je uznáván organizací GFSI.

5 položek celkem