Akce na bylinné čaje

Domácí jáhloto: recept našeho zákazníka

V e-shopu PotravinyArax.cz se snažíme nejen nabízet kvalitní produkty, ale také poznávat naše zákazníky a jejich příběhy. Tento měsíc vám chceme představit jednoho z našich dlouholetých zákazníků, pana Lubomíra z Kladna, jehož vášeň pro vaření a experimentování v kuchyni je pro nás velkou inspirací.

Pan Lubomír je v důchodu, a jeho energie a chuť objevovat nové gastronomické světy jsou nekonečné. Jeho cesta k vaření nebyla přímá; většinu svého profesionálního života strávil jako nádražák. A až s příchodem volného času, který mu důchod nabídl, se mohl plně věnovat své vášni.

Potkali jsme se s panem Lubomírem při jedné z jeho návštěv našeho e-shopu, kam si přišel vyzvednout svoji objednávku. Bylo hned jasné, že jeho přístup k vaření je zvláštní. Pro pana Lubomíra je to nejen o přípravě jídla, ale o všestranném zážitku, který má splňovat tři zásadní pravidla: jídlo musí lahodit oku, potěšit čich a chutnat na jazyku.

Přestože jeho nejoblíbenějšími jídly jsou řízek a lasagne, pan Lubomír se rozhodně neřídí jen tradičními recepty. Místo toho vytváří své vlastní, které nejenže splňují jeho tři zásadní pravidla, ale často překvapují svou originalitou.

Pro ingredience využívá našeho e-shopu, kde najde vše pro svá kulinářská dobrodružství. A my jsme nadšeni, že můžeme být součástí jeho kulinářské cesty a inspirací pro další zákazníky.

Přinášíme vám exkluzivní recept od našeho zákazníka měsíce, pana Lubomíra, který se s námi podělil o své originální Jáhloto. Toto nevšední jídlo kombinuje tradici s inovací a je skvělým příkladem toho, jak můžete i vy experimentovat ve své kuchyni.

Ingredience:

Jáhly
Kuskus medium semolina
Zelenina dle výběru
Polévková směs (mražená)
Slanina
Himalájská sůl (dle chuti)

Postup:

Příprava surovin: Začneme přípravou surovin. Jáhly, kuskus a zeleninu budeme vařit zvlášť. Každou z těchto surovin osolíme dle chuti, aby každá část jídla měla svůj vlastní charakter.

Vaření: Jáhly a kuskus vaříme podle návodu na balení. Zeleninu, kterou si vyberete dle svého gusta, uvaříme do měkka spolu s mraženou polévkovou směsí. Zvolit můžete jakoukoliv kombinaci zeleniny, která vám přijde vhodná a která přidá jídlu na barvitosti a chuti.

Příprava slaniny: Mezitím si nakrájíme slaninu na malé, asi 1 cm kousky. Ty následně osmažíme na pánvi dozlatova.

Smíchání surovin: K osmažené slanině přidáme vařenou zeleninu a vše společně promícháme. Poté do směsi začleníme uvařené jáhly a kuskus a opět důkladně promícháme.

Zapečení: Připravenou směs přeneseme do zapékací mísy, posypeme strouhaným sýrem dle chutí a dáme zapéct do předehřáté trouby na 10 až 15 minut při teplotě 180°C.

Podávání: Hotové Jáhloto podáváme buď jako hlavní jídlo nebo jako bohatou přílohu k masu či rybě.

Příběh pana Lubomír nám připomíná, že vaření nemusí být jen nutností nebo rutinou. Může jít o kreativní, radostnou a objevnou zkušenost. Doufáme, že inspiruje i vás, abyste se nebáli experimentovat a tvořit ve vaší kuchyni.